RTİB'den Şevval Sam'lı Cumhuriyet Bayramı Balosu

337

Rus Türk İşadamları Birliği, (RTİB) Cumhuriyetin 94. yıldönümünü vesilesiyle başkent Moskova'da Şevval Sam konserini de içeren bir Cumhuriyet Bayramı Balosu düzenleyeceğini duyurdu.

RTİB tarafından yapılan duyuru:

Cumhuriyetimizin 94. Yılı Kutlu olsun!

Türk milletinin azim ve kararlılıkla yürüttüğü büyük kurtuluş mücadelesinin sonucu olan Cumhuriyetimizin 94. yıldönümünü gurur ve heyecan içinde kutluyoruz.

Bilindiği gibi, ülkemiz 20. yüzyılın başlarında yokluk, savaşlar ve çözülemeyen sorunların getirdiği ağır bir tablo ile karşı karşıya kalmıştır. Birinci Dünya Savaşının getirdiği zorluklar da eklenince tablo daha da ağırlaşmıştır.Fakat bütün bu umutsuzluk ve zorlukların içinden yükselen mücadele azmi ile Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde emperyalizme karşı büyük bir mücadele verilmiştir. Ulusal Kurtuluş Savaşı kazanılmış, ülkenin her anlamda yeniden imarı ve gelişmesi için büyük adımlar atılmıştır.

Milletin iradesini hakim kılacak, fikri ve vicdanı hür yurttaşları esas alan Cumhuriyet rejimi ilan edilmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi 29 Ekim 1923 günü büyük bir coşku ve kararlılık içinde almıştır bu kararı.

Atatürk ve Cumhuriyet rejimi eğitime ve aydınlanmaya büyük önem vermiştir. Kıt imkanlarla ekonominin ve sanayinin temelleri atılmış, okullar, üniversiteler kurulmuştur. Bugün başta inşaat sektörümüz olmak üzere dünyanın her yerinde varlık gösteren Türk şirketlerinin başarısında köklü Türk üniversitelerinden yetişen mühendislerin, idari bilim mezunlarının ve diğer mezunların çabası yatmaktadır.

Bizlere düşen Cumhuriyet değerlerini yüceltmek, dayanışma içinde olmak, başta eğitim ve ekonomi olmak üzere milletimizi ileri götürecek her alandaki gayretlerimizi artırarak devam ettirmektir.

Bu duygu ve düşünceler içinde RTİB olarak, tüm yurttaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı'nı kutlarken, Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, kahramanlarımızı, şehit ve gazilerimizi minnetle ve saygıyla anıyoruz.

Bu vesile ile 28 Ekim akşamı RTİB’in katkılarıyla Şevval Sam konserini de içeren bir Cumhuriyet Bayramı Balosu düzenlediğimizi belirtmek isteriz. Davetiye ile katılınabilecek olan söz olan etkinliğe ilişkin bilgiler aşağıda yer almaktadır.Ayrıntılı bilgiyi info@rtib.org adresinden öğrenebilirsiniz.

Saygılarımızla

Rus Türk İşadamları Birliği

Cumhuriyet Bayramı Balosu Programı

Açılış Kokteyli: 19:00

Yemek: 20:00

Şevval Sam Konseri: 21:00

>