Hayvan terbiyecisini Putin'in danışmanı olarak tanıtan A Haber alay konusu oldu

682

A Haber, Putin'in 'özel danışmanı' olduğunu söylediği Edgard Zapaşniy ile röportaj yaptı. Gazeteci Erdal Şimşek, Zapaşniy'nin danışman olmadığını, sirklerde gösteri yapan bir 'hayvan terbiyecisi' olduğunu söyledi. A Haber ise Zapaşniy'nin Putin'in 25 kişilik kültür danışmanı grubunda yer aldığını belirtiyor.

A Haber "Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in özel danışmanı A Haber'e çarpıcı açıklamalarda bulundu" başlığı ile Rus "hayvan terbiyecisi" Edgard Zapaşniy ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Özel Danışmanı olduğunu söyleyerek röportaj yaptı. Kanal; bu röportajda Zapaşniy'ye Türkiye-Rusya ilişkilerini, iki ülke arasındaki stratejik işbirliğini, S-400 anlaşmasını ve ABD'nin bu konudaki tavrını sordu.

İşte o röportaj:

Gazeteci Erdal Şimşek ise söz konusu röportajda ağırlanan ismin aslında Putin'in danışmanı olmadığını, sirklerde görev alan bir oyuncu olduğunu, Rusya'da "hayvan terbiyecisi" olarak tanındığını belirtti.

İşte Şimşek'in o tweeti:

Edgard Zapaşniy'nin görüntüleri:

ATV televizyonunun Azerbaycan vatandaşı Moskova muhabiri Agşin Kişiyev ise, bu olayın üzerine kişisel Facebook sayfasını kapattı.

HABERRUS