Moskova'da 500 kişi -9 derecede iPhone X sırasında bekliyor

370

Apple'ın yeni akıllı telefonu iPhone X Cuma günü 08:00'da satışa sunulacak. Yeni iPhone'u herkesten önce kullanmak isteyen veya satıp kar etmek isteyen Ruslar ise -9 dereceye kadar düşen hava sıcaklıklarına aldırmadan kuyruk oluşturdu.

iPhone X'in fiyatları Rusya'da 79 bin 990 rubleden (1375 dolar) başlıyor.

Çoğunlukla gençlerin oluşturduğu yaklaşık 500 kişi, Tverskaya caddesindeki re:Store mağazasının önünde kuyruk oluşturdu. Hava sıcaklığının -9'a kadar düşmesine aldırış etmeyen insanlar, 3 gün öncesinde sıraya girmeye başladı.

Embed from Getty Images

Sırada bekleyenlerin büyük bir bölümü iPhone X'i herkesten önce alıp daha yüksek fiyatlara satarak kar elde etmek istiyor. Bazı insanlar ise diğer potansiyel alıcılar için sırada bekliyor.

Sırada bekleyen insanların ifadelerine göre, 79 bin 990 rubleden (1375 dolar) satın alınacak cihaz, birkaç saat sonra 130 bin rubleye (2234 dolar) rahatça satılabiliyor. Ancak 1 kişinin en fazla iki telefon almasına izin veriliyor.

"iPhone X için sıraya girenler ücretsiz otobüslerde ısınabilir"

Sırada bekleyenlerin imdadına Moskova Belediyesi yetişti. Basına açıklama yapan yetkililer, "Gençlerin ne için sırada durduğu önemli değil, moda arayışlarından dolayı zatürre olmalarını istemiyoruz." dedi. Belediye tarafından mağazanın önüne birkaç otobüs yollanarak, sırada bekleyenlerin ücretsiz olarak içinde ısınmalarına izin verildi.

Selim Saygıner, Haberrus