Moskova'da feci kaza: Otobüs altgeçit yoluna girdi, 5 ölü 15 yaralı

333

Rusya’nın başkenti Moskova’da bir otobüs, bir grup kalabalığa çarptı ve 'Slavyanskiy bulvar' metro istasyonundaki yaya alt geçidine girdi. Olayda ilk belirlemelere göre 5 kişi hayatını kaybetti, 15 kişi yaralandı.

Gözaltına alınan sürücü sorgulanmak üzere polis merkezine götürüldü. Olayın 'kaza' olup olmadığı halen araştırılıyor.

Ria Novosti'ye konuşan bir yetkilinin ifadelerine göre, kazanın iki ihtimalle gerçekleşmiş olabileceği düşünülüyor: Birincisi otobüsün freni patlamış olabilir, ikincisi ise başka bir aracın otobüsün önüne kırmış olabileceği.

Yetkili, bu olayın terör saldırısı olmadığını, bu ihtimali değerlendirmediklerini söyledi.

Polis, otobüsün arızalı olabileceğini veya şoförün kontrolü kaybetmiş olabileceği görüşünde.

Moskova belediyesine ait olan 818 numaralı otobüs "Skolkova - Slavyanskiy bulvar" güzergahında çalışıyordu.

Şoförün 2000 yılından beri belediyede otobüs şoförü olarak görev yaptığı ve Rusya vatandaşı olduğu da gelen bilgiler arasında.

Yine Ria Novosti'ye konuşan Vladimir isimli yolcu, şoförün sert ve güleryüzlü biri olmadığını söyledi. Yolcu, "Biletimizi aldık ve arka koltuklara oturduk. Otobüs yola çıkar çıkmaz doğrudan insanların arasına, geçide doğru ilerledi."

"Biz bilet aldık ve arka koltukta oturduğumuz anda otobüs yola çıktı ve direk olarak geçide gitti:" Koltuklar arasındaki bölümlerle kurtulduk "diye ekledi.

Görgü tanığına göre, otobüste neredeyse hiç yolcu yoktu.

Olay yerine gelen Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, kazada hayatını kaybedenlerin ailelerine ve arkadaşlarına başsağlığı dilediğini söyledi. Sobyanin ayrıca şehirde tüm otobüs filosunun kontrol edilmesini istedi.

Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

Moskova'da feci kaza: Otobüs altgeçit yoluna girdi, 5 ölü 15 yaralı from Haberrus on Vimeo.

HABERRUS