Moskova'nın Nusr-et'i 'chef by Erdal'da yangın çıktı

952

Rusya’nın başkenti Moskova’da Erdal Çetinkaya'nın yönetimindeki 'chef by Erdal' restoranda küçük çaplı bir yangın çıktı. Yangına, Çetinkaya'nın kendi alevli şovları sebep oldu.

Hürriyet'in haberine göre, Erdal Çetinkaya'nın, müşterilerin arasında eti pişirmek için yaptığı ateş şovu, yangın sensörlerinin çalışmasına neden oldu. Masalarında etlerini yiyen müşteriler, üzerlerine basınçlı su gelmesiyle telaşa kapıldı.

Haberde, yangının 4 Şubat saat 15.20’de, Kutuzovskiy prospekt, 2/1, 6 adresinde gerçekleştiği, restoranda çoğu Rus ve Brezilyalı iş adamı olmak üzere birçok misafirin yer aldığı belirtiliyor.

İşte o anlar:

Daha önce İstanbul Etiler'deki meşhur Nusr-et restoranda çalışan Çetinkaya, bir süredir Moskova'da kendi açtığı 3 restoranı işletiyor.

Görüntülerde, etleri ızgaraya koymadan önce ateşi harlatan Erdal Şef'in alevlerin bir metreyi geçmesi üzerine zor anlar yaşadığı görülüyor. Alevin çıktığı bölgedeki yangın söndürme sistemi evreye girince restoranda panik havası oluştu.

Erdal Çetinkaya: Sevimli bir kaza yaşandı

Türk medyasında hızla yayılan haberlerin ardından Çetinkaya, sosyal medya hesabından şöyle bir açıklama yaptı:

"İnsanlara çok fazla açıklama yapma ihtiyacı duymayan ben, Pazar günü yaşanan bana göre nahoş, fakat burada bulunan misafirlerimize sevimli bir kaza yaşandı. Kötü niyetli olduğunu düşünmediğim ama benim için iyi düşündüğüne de emin olmadığım insanlar var. Bana tahammül gücü biten arkadaşlara mazeret bildirmeden duyuruyorum bunu buradan... Ve diyorum ki! Benim ne yapıp ne ettiğimi anlamak için harcadığınız enerjiyi acaba biz ne yapabiliriz diye oturup düşünüp ve bir de bu yönde harcarsanız hem daha başarılı hem daha mutlu ve huzurlu olursunuz... Unutmayalım ki eleştiri eleştirilen kimseyi daha başarılı hale getirirken, eleştiren kişinin kendisini hiç bir yere götürmez. Benim buradaki işim insanları mutlu etmek, buna hizmet ederken yaşanan olayları mutsuzluk kaynağına dönüşmesine asla izin vermem. Aradan bir gün geçmesine rağmen gecenin biri olmuş olay ortada (restoranın kalabalıklığı) fazla açıklama yapmaya da gerek yok esasen. İyi seyirler, izlemede kalın hoşçakalın"

HABERRUS