Erdoğan, Yıldırım ve Çavuşoğlu'ndan Rus mevkidaşlarına taziye telefonu

78

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Rus mevkidaşları Putin, Medvedev ve Lavrov'a, dün Moskova yakınlarında meydana gelen ve 71 kişinin hayatını kaybettiği uçak kazasıyla ilgili taziyelerini iletti.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre Çavuşoğlu, Lavrov ile Rusya'da meydana gelen uçak kazası nedeniyle taziye amaçlı bir görüşme gerçekleştirdi. İkilinin ayrıca 30 Ocak'ta Soçi'de yapılan Suriye Ulusal Diyalog Kongresi sonuçlarını dikkate alarak Astana formatında Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) 2254 sayılı kararına dayanan Suriye çözüm süreciyle ilgili konuları da ele aldığı ifade edildi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre de Erdoğan, Putin'e gönderdiği taziye mesajında, Moskova Domodedovo Havalimanı'ndan kalkan yolcu uçağının düşmesi neticesinde 71 kişinin hayatını kaybetmesinden derin üzüntü duyduğunu belirtti.

Erdoğan'ın trajik kazada hayatlarını kaybedenlerin ailelerine sabır, Putin'e ve onun şahsında tüm Rus halkına başsağlığı dilediği kaydedildi.

Başbakan Yıldırım da uçak kazasında 71 kişinin hayatını kaybetmesi nedeniyle Rusya Başbakanı Dimitriy Medvedev'e taziye telgrafı gönderdi.

HABERRUS