Putin halkı seçimlere çağırdı: Biz hep kendi kaderimizi kendimiz belirledik

121

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 18 Mart Devlet Başkanlığı seçimleri öncesinde bir video kaydı yayınlayarak halkı seçimlere katılmaya davet etti.

Rus halkı bu Pazar günü sandığa gidecek. Ülkede yayınlanan son anketlere bakılırsa, seçimlere katılımın ve mevcut Devlet Başkanı Vladimir Putin'e verilecek oyların yüzde 70'in altında kalmaması bekleniyor.

Rus lider video kaydında, Rusya anayasasında tek güç kaynağının halk olduğunu ve ülkenin geleceğinin de halkın seçimlerine bağlı olduğunu hatırlattı.

Oy vermekten 'kaçınmamak' gerektiğini hatırlatan Putin, her Rusya vatandaşını oy verme hakkı olduğunu ve bunu yerine getirmesi gerektiğini vurguladı.

Putin sözlerini şöyle sürdürdü:

"Eğer böyle bir karardan (oy vermekten) kaçınırsanız, o zaman bu belirleyici ve kilit seçimler, sizin fikirleriniz dikkate alınmadan gerçekleştirilmiş olacak. Biz Rusya'da her zaman kendi kaderimizi kendimiz belirledik: Vicdanımızla, hakikat ve adalet anlayışımızla, vatanımıza olan sevgimizle hareket ettik. Bu bizim, tüm dünyanın tanıdığı milli bir karakterimiz."

HABERRUS