Rusya yasta: AVM'deki yangında ölü sayısı 51'e yükseldi

360

Rusya'nın Kemerova şehrindeki alışveriş merkezinde dün gündüz saatlerinde meydana gelen yangında hayatını kaybedenlerin sayısı 51'e yükseldi. 40'ı çocuk olmak üzere 69 kişi ise halen kayıp.

Dün gece saatlerinde hayatını kaybedenlerin sayısının 37 olduğu belirtilmişti. Life.ru'nun, Rusya Acil Durumlar Bakanlığı'ndan (MÇS) aktardığına göre sabah 06:00 itibariyle ölü sayısı 51'e yükseldi.

Ria Novosti'nin saat 07:28 itibariyle aktardığına göre ise yangında 9'u çocuk 48 kişi hayatını kaybetti, 16 kişi kayıp. 2'si ağır 12 kişinin tedavisi hastanelerde devam ediyor.

Yangının 4. katta bulunan çocuk eğlence alanında çıktığı, aynı kattaki 3 sinema salonunda ise çoğu çocuk onlarca kişinin mahsur kaldığı belirtiliyor.

Yerel basında yer alan haberlere göre alışveriş merkezinde yangın alarm sisteminin çalışmadığı ve acil çıkış kapılarının kapalı olduğu için birçok insan içerde mahsur kaldı.

Öte yandan alışveriş merkezinde bulunan küçük bir çocuk hayvanat bahçesinde de 200 hayvanın yaşamını yitirdiği belirtildi.

Uyarı: Video, rahatsız edici görüntüler içerebilir

HABERRUS