Alışveriş merkezinin müdürü konuştu: Yangın kundaklama

405

Rusya'nın Kemerova şehrindeki 'Zimnya Vişnya' alışveriş merkezinin müdürü Nadejda Suddenok, mahkemede yaptığı konuşmada, 41'i çocuk 64 kişinin hayatını kaybettiği yangın faciasının kundaklama olduğunu söyledi.

Suddenok'un ifadelerine göre, 4. kattaki çocuk oyun alanında çalışanlardan biri, alevlenmeden önce bir ses duydu ve bu sesten sonra alev topu oluştu.

"Eğer bu bir yangın olsaydı, öncesinde hafif bir tutuşma ve duman olurdu. Birden alev gürlemesi oldu. Bu yüzden bunun bir kundaklama olduğunu düşünüyorum, ancak tam olarak nasıl gerçekleştiğini bilmiyorum" diyen alışveriş merkezi müdürü, son zamanlarda AVM'ye 'dengesiz' genç çocukların geldiğini ve bunların insanları rahatsız edici küstah tavırlar sergilediğini belirtti.

Kendisinin de önceden, çocuk sinema bölümünü terk etmeleri için bir kaç grubu dışarı attığını belirten Suddenok, bir kaç kez de polisi çağırdıklarını anlattı.

resim tanımı girin

Bu çocuklara dair bilgi veren müdür şunları söyledi, "Tam olarak bilmiyorum ama bu çocuklar farklı milletlerdendi. Kara sakallı Çeçen ve Kafkas görünümlü... Farklı yaşlarda ergen çocuklar."

Sorun çıkaran çocuklardan birinin, güvenlik görevlilerinin dışarı atmasına rağmen, sürekli alışveriş merkezine geldiğini belirten Suddenok, "Bu çocuğun dış görünüşü çingeneye benziyordu ve onu çok net bir şekilde tarif edebiliriz. Yani o da birçok kez AVM'ye geldi, güvenlik güçlerini çağırdık, bu gençlerin göz altına alınması için tutunaklarımız var.

HABERRUS