Skripal davasına 1 Rus vatandaşı daha dahil oldu

114

İngiliz istihbaratı, 4 Mart'ta eski Rus ajanı Sergey Skripal ve kızı Yulya'nın sinir gazıyla zehirlenmesi olayına bir Rusya vatandaşını daha dahil etti.

Daily Mail'in haberine göre, bir Rusya vatandaşı, Skripal'in zehirlenmesinden hemen önce Moskova'dan Londra'ya geldi. Birkaç saat sonra ise tekrar Moskova'ya döndü. Rus vatandaşının birkaç saatlik Moskova ziyareti İngiliz istihbaratını şüphelendirdi.

Habere göre, Moskova'dan Aeroflot uçağıyla Londra'ya gelen bir kişi, 5 saat sonra Rusya'ya geri döndü. Zehirlenme olayı ise bundan 24 saat sonra gerçekleşti. İstihbarat grevlileri, bu durumu şüpheli bularak Rus vatandaşını incelemeye aldı.

Daily Mail'e konuşan bir kaynak, yolcunun henüz bir 'şüpheli' olmadığını, ancak olayla ilgili bir şeyler ifade edebileceğini ifade etti. Kaynak, "Elbette, zehirleme olayından sorumlu olanların ülkeyi birkaç saat içinde terk ettiğine inanıyoruz" dedi.

İngiliz askeri laboratuvarı, eski çifte ajan Skripal ve kızını zehirleyen sinir gazının nerede üretildiğini tespit edemediklerini açıklamıştı.

HABERRUS