Trump, 2013'deki güzellik yarışmasının ardından Moskova'da kaldığını itiraf etti

194

ABD Başkanı Donald Trump, Kasım 2013'te Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen Miss Universe Kainat Güzellik Yarışması'nın ardından bir gece Moskova'da bir otelde kaldığını söyledi.

Amerikan Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI) eski başkanı James Comey'in ifadelerine göre Başkan Trump, daha önce yaptığı konuşmalarda, Miss Universe 2013 programından sonra Moskova'da kaldığını yalanlamıştı.

Fox News kanalında konuşan Trump, "Miss Universe yarışmasının sahibi olarak bir veya iki günlüğüne Moskova'ya gittim. Yarışmayı görmek için oraya gittim, Moskova'ya uzak bir yer değildi. O (James Comey) geceyi orada (Moskova'da) geçirmediğimi söylüyor. Tabii ki orada kaldım. Çok kısa bir süre kaldım. Comey'nin notları oradan hemen ayrıldığımı söylüyor... Ben hiç bir zaman 'hemen ayrıldım' demedim." diye ifade etti.

Comey'nin görevden alınmadan önce Trump'la konuşurken yazdığı notların bir kısmı, ABD Adalet Bakanlığı tarafından Rusya soruşturmasını yürüten savcı Robert Mueller'e teslim edilmişti. Rusya'nın ABD 2016 seçimlerine müdahale edip etmediğini araştıran soruşturmanın bir kısmı bu notlara dayanıyor.

Notlarda, Trump'ın 2013 yılında Moskova'da fahişelerle bir araya geldiği yönünde iddiaların yer aldığı biliniyor.

HABERRUS