Putin'den Rusya vatandaşlığı alan ünlülere bir kişi daha eklendi

552

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD’li karma dövüşçü Jeff Monson’a Rusya vatandaşlığı verdi.

Rusya hükümetine ait resmi belgelerin yayınlandığı internet sitesine göre Putin, ABD'li karma dövüşçü Jeff Monson'a Rusya vatandaşlığı verilmesi için kararname imzaladı. 47 yaşındaki dövüşçü, böylece Rusya pasaportuna sahip ünlüler kervanına katıldı.

Putin daha önce Fransız aktör Gerard Depardieu, ABD'li boksör Roy Jones Dr. ve Hollywood aktörü Steven Seagal'a vatandaşlık vermişti.

Kapitalizm karşıtı söylemleri ve Sovyetler Birliği tarihine dair sevgisi ile tanınan Monson, 2015 yılında Russia Today'e (RT) verdiği bir demeçte ‘Rus ruhuna' sahip olduğunu söylemişti.

Sputnik'in haberine göre Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov da Jonson'ın Rusya vatandaşlığı için normal şekilde başvuruda bulunduğunu ve vatandaşlık için tüm koşulları taşıdığını belirtmişti.

Monson'ın tam olarak Rusya vatandaşı yemin etmesi gerekiyor.

"Krasnoyarsk'ta yaşayacağım, orada bir ev aldım"

Rus basınına konuşan Monson, "Rusya vatandaşlığı aldıktan sonra Krasnoyarsk'ta yaşayacağım, orada bir ev aldım. Kentte ayrıca sporculara ilerlemeleri için yardım edeceğim bir salon açtık, orada Jiu-Jitsu, sambo, grepling öğreteceğim" dedi.

Monson, Rusya vatandaşı olarak ilk maçının da eylül ayında Krasnoyarsk'ta ABD'li dövüşçü Tima Silvia'ya karşı gerçekleştirilmesinin planlandığını ifade etti.

HABERRUS