Rusya'dan Türkiye'ye kokain kaçırmaya çalışan Türk vatandaşına 16 yıl hapis cezası

324

Rusya’da bir Türk vatandaşı, Ekvador'dan gelen 90 kilogram kokaini Rusya'dan Türkiye'ye kaçırmayı planlarken St. Petersburg'da yakalandı. 49 yaşındaki Türk vatandaşı 16 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Rus basınında yer alan haberler göre, Rusya'da Başsavcılık, bir Türk vatandaşını 90 kilogram kokain kaçırmaya çalışmaktan 16 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Başsavcılık, Rusya üzerinden 90 kilogram kokain kaçırmaya çalışma suçlaması nedeniyle şubat ayında Rusya'daki bir mahkeme tarafından 16 yıl hapis cezasına çarptırılan 49 yaşındaki Türk vatandaşının avukatlarının cezanın iptal edilmesi yönündeki talebini de reddetti.

Rus Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, cezanın iptal edilmesi talebinin reddedilmesi ile mahkeme hükmünün yürürlüğe girdiği kaydedildi.

Uyuşturucu kaçakçılığı suçlamasıyla hapse mahkum edilen Türk vatandaşının, organize bir suç grubunun üyesi olduğu ve Mayıs 2015'te Ekvador'dan gelen 90 kilogram kokaini Rusya'dan Türkiye'ye kaçırmayı planlarken St. Petersburg'da yakalandığı belirtiliyor.

HABERRUS