Jirinovski, Grudinin ile girdiği iddiadan 100 kg. çilek kazandı

194

Rusya Liberal Demokrat Parti (LDPR) lideri Vladimir Jirinovski, Rusya'da geçtiğimiz seçimlerde Komünist Parti'sinden Başkan adayı olan Vladimir Grudinin ile girdiği iddiadan 100 kg. çilek kazandı. Rus lider kazandığı çilekleri milletvekillerine ve gazetecilere dağıttı.

Konuyla ilgili gazetecilere açıklama yapan Jirinovski, "O kaybetti ve buraya 100 kg. çilek yolladı. Doğal, doğrudan topraktan - dünyanın en iyisi. Milletvekillerine dağıtılmasını söyledim. En fazla da size (6 kg.), gazetecilere veriyorum. Hepsi yıkandı, tatlı, lezzetli ve güzel, yiyin. Gönlümden, bütün kalbimle hepinize..."

Jirinovski ve Grudinin, geçtiğimiz hafta Dünya Kupası'nda çeyrek finalde Brezilya-Belçika karşılaşması üzerine iddiaya girmiş, Jirinovski, Belçika'dan, Grudinin ise Brezilya'dan yana olmuştu. Karşılaşmayı 2-1 Belçika kazandı.

Jirinovski ayrıca İsveç-İngiltere karşılaşması için de Grudinin ile iddiaya girdiklerini, İsveç'e bahis yaptığını ancak kaybettiğini söyledi. Jirinovski, bu yenilgi sonucunda Grudinin'e kendi firmasının üretimi olan bir kasa vodka gönderdiğini söyledi.

HABERRUS