Moskova'da yaşayan 3 kız kardeş babasını bıçaklayarak öldürdü

1107

Rusya'nın başkenti Moskova'da yaşayan 17, 18 ve 19 yaşlarındaki 3 kız kardeş, 57 yaşındaki babalarını boynundan ve göğsünden çok sayıda bıçak darbesiyle öldürdü.

Altufyevskoye Şosse 56 numaralı binada 27 Temmuz gecesi işlenen cinayetten bir gün sonra apartmanın içerisinde bulunan cesette en az 36 bıçak darbesi tespit edildi.

Soruşturma Komisyonu tarafından yapılan açıklamaya göre kızlar sorgu sırasında, babalarıyla uzun süredir 'ahlaki' sorunlar yaşadıklarını ve bu yüzden düşmanlık ilişkisi meydana geldiğini söyledi.

Komite, 3 kız kardeşin de tutuklanması için talepte bulundu.

Rusya ceza kanunlarına göre kız kardeşler 15 yıla kadar hapis cezası alabilir.

Rusya'da yayın yapan 'Mash' haber kanalına göre hayatını kaybeden 57 yaşındaki adamın ismi Mihail Haçaturyan. Mariya, Angelina ve Kristina isimli 3 genç kızıyla 3 odalı bir dairede yaşayan adamın eşi ise birkaç yıl önce evi terk etmiş.

Komsomolskaya Prevda gazetesinin komşulardan edindiği bilgilere göre baba Haçaturyan, sert ve radikal görünümlü biriydi. Ayrıca uyuşturucu kaçakçılığı yapıyordu. Kızlarını sürekli dövüyor, korkutuyor ve hatta cinsel olarak taciz ediyordu.

Medyada yer alan haberlere göre kızlar bu cinayeti uzun süredir planlamış olabilir veya babaları onlara uyuşturucunun etkisiyle saldırınca kendilerini korumak için onu öldürmek zorunda kaldılar.

Cinayeti işleyen kızlardan birinin yakın arkadaşının ifadelerine göre, eğer kızlar bunu yapmasalardı, babaları onlara aynısını yapacaktı. Kızların hepsi birbiri için endişeleniyordu. Çünkü tüm sorunları birlikte yaşadılar, yan yana, hepsi eşit acı çekiyordu.

'Moskova' haber ajansının aktardığına göre kız kardeşlerin babasının vücudundan en az 36 bıçak yarası tespit edildi. Ayrıca kafasında en az 10 çekiç darbesi ve yüzünde biber gazı kalıntıları var.

Cinayetten sonra Haçaturyan'ın en büyük kızı polisi aradı ve babası tarafından yaralandığını söyledi. Kendisi, baldırında bıçak kesiği ve kolunda morluklarla hastaneye kaldırıldı.

Olayın ardından dairede arama yapan polisler av silahı, mermi, zıpkın, pnevmatik silah gibi şeyler ele geçirdi. Ayrıca kurbanın arabasında 2 kg. eroin bulundu.

HABERRUS