Putin haftasonu tatilini Tuva'da geçirdi: Dağlarda dolaştı

264

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Tuva'nın Yenisey kentine giderek dağlarda dolaşıp bölgenin güzelliklerini keşfetti.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in haftasonunu Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) Başkanı Aleksandr Bortnikov'la birlikte Tuva'daki Yenisey kentinde geçirdiğini, dağlarda dolaşıp bölgenin güzelliklerinin keyfini çıkardığını ifade etti.

Peskov gazetecilere yaptığı açıklamada "Haftasonu Putin Kemerovo kentine gitmeden önce uçuşunu daha erkene aldığı ve Yenisey kentine gitme kararı aldı. Dağlarda dolaştı, bölgenin güzelliklerinin keyfini çıkardı" dedi.

Sputnik'in haberine göre Peskov, Putin'e iki gün boyunca Tuva Cumhuriyetli lideri Şolban Kara-ool, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) Başkanı Aleksandr Bortnikov'un eşlik ettiğini belirtti.

Rus lider geçen yıl ağustos ayında da bölgeye gitmiş, balık tutmuş ve avlanmıştı. Peskov, Rus liderin tatil sırasında bölgedeki bir gölde 2 saat boyunca bir turna balığını kovaladığını belirtmişti.

HABERRUS