Rus taraftarlar Roma metrosunun yürüyen merdivenini çökertti: 24 yaralı

139

İtalya'nın başkenti Roma'da bir metro istasyonunda yürüyen merdivenin çökmesi sonucu 24 kişi yaralandı. Yaralıların büyük kısmının, bu akşamki Roma-CSKA Moskova maçı için İtalya'nın başkentine gelen Rus taraftarlar olduğu belirtildi.

Repubblica Meydanı'ndaki metro istasyonunda yaşanan olayın, Rus taraftarların coşkuyla tezahürat yapıp zıplarken meydana geldiği iddia edildi.

Ansa haber ajansı, olayda yaklaşık 24 kişinin yaralandığını, yaralıların tamamına yakının Rus olduğu ve bir kişinin durumunun ağır olduğu belirtildi.

Olay yerine giden Roma Belediye Başkanı Virginia Raggi de, "Görgü tanıkları, yürüyen merdivenlerde zıplayıp dans ettiklerini görmüş" dedi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

La Gazzetta dello Sport gazetesi, Roma-CSKA Moskova Şampiyonlar Ligi maçı için Roma'ya bin 500 kadar Rus taraftarın geldiğini, güvenlik güçlerinin birçoğunu "tehlikeli" olarak değerlendirdiği Rus taraftar grubu için kentte sıkı güvenlik önlemlerinin alındığını yazdı.

Öte yandan CSKA Moskova ve Roma taraftarları arasında stadyum yakınlarında arbede yaşandığı ve bir Rus taraftarın bıçaklandığı da belirtildi. Polisin müdahale ettiği olayda 15 kişi gözaltına alındı.

HABERRUS