Çeçenistan'da bir kadın polislerin yanında kendini patlattı

163

Rusya'ya bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti'nin başkenti Grozni'de bir kadın, polis kontrol noktasında üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirdi. Saldırganın dışında hayatını kaybeden veya yaralanan olmadı.

Rusya İçişleri Bakanlığı, Grozni’nin Samopromıslovskiy bölgesindeki polis kontrol noktasının yakınında bir intihar saldırganının üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirdiğini duyurdu. Açıklamada, meydana gelen patlamada ölen ya da yaralanan olmadığı kaydedildi.

Olayla ilgili açıklama yapan Çeçenistan İçişleri Bakan Vekili Apti Alautdinov, “Grozni’nin banliyösünde kimliği belirsiz genç bir kadın üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirdi” dedi.

Alautdinov’un aktardığına göre saat 16:00 civarında genç bir kız, Grozni’nin Samopromıslovskiy bölgesindeki 21 numaralı polis kontrol noktasına yaklaştı. Kızın tuhaf davranışlarını fark eden nöbetçi polisler durmasını ve kimlik göstermesini istedi. Kadınsa bu talebe uymayarak kontrol noktasına doğru koşmaya başladı, o anda polisler üzerinde el yapımı patlayıcı olduğunu gördü ve uyarı ateşi açtı, kızsa üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirdi.

Kimliği tespit edildi

Güvenlik güçlerinden yapılan açıklamada, saldırganın 25 yaşındaki Karina Spiridonova isimli bir vatandaş olduğu belirtildi. Adıge Cumhuriyeti kökenli olduğu, ikametgâhının Çelyabinsk'te, ancak son zamanlarda Dağıstan'da yaşadığı belirtildi.

Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

HABERRUS