Rusya'da ilginç olay: Taksici, çekiciye yüklenen aracını 'kaçırdı' - VIDEO

269

Dünyanın en ilginç trafik vakalarının meydana geldiği ülkelerden birisi olan Rusya, yine farklı bir görüntüyle gündeme geldi. Park yasağı sebebiyle aracı çekilen bir taksici, kendi imkanlarıyla cezadan kurtulmayı 'başardı'.

Başkent Moskova’da park yasağı olan bir bölgeye aracını çeken sürücü, aracının başından ayrıldı. Çekiciyle birlikte gelen trafik ekipleri, sürücüyü aradı ama bulamadı. Trafik ekiplerinin otoparkına götürülmek istenen araç, çekicinin üstüne yüklendi.

O sırada aracının çekiciye yüklendiğini gören sürücü, koşarak olay yerine geldi. Aracının indirilmesini isteyen sürücü, trafik ekipleriyle anlaşamadı. Ekipler, sürücüden park cezasını ödemesini istedi. Fakat sürücü bir anda önce çekicinin üstüne çıktı, ardından aracına oturarak aracı çekicinin kasasından aşağıya indirdi.

Kasadan düşen KİA Rio model araç hafif hasar alsa da sürücü gaza basıp aracını kaçırdı.

Olayın ardından polise haber veren çekiciler, taksiciye ceza kesileceğini söyledi.

Doğru hesaplama yaparak kurtuldum

Olayın ardından Rus basını, aracını kaçıran taksiciye ulaştı. Vladimir isimli vatandaş, aracının bir ay boyunca otoparkta kalmasını istemediği için böyle bir şey yaptığını söyledi. Vladimir ayrıca otomobil tamirinden anladığını ve doğru bir hesaplama yaparak en az zarar alacak şekilde çekicinin üzerinden kurtulduğunu iddia etti.

HABERRUS