Putin ve Ruhani'den Erdoğan'a 'tebrik' telefonu

75

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak seçim başarısından dolayı tebrik etti.

Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı telefonla arayarak seçim başarısından dolayı tebrik etti.

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada; "Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak seçim başarısından dolayı tebrik etti. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, görüşmede, Cumhurbaşkanımızın seçim başarısını kutladı" denildi.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani de, Türkiye'deki seçimlerin başarılı geçmesinden dolayı Erdoğan'ı kutladı. İran'dan yapılan açıklamaya göre Ruhani, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi dolayısıyla Erdoğan'a hitaben tebrik mesajı yayımladı.

Ruhani mesajında "Türkiye'deki belediye seçimlerinin ülke genelinde coşkulu ve başarılı geçmesi nedeniyle zat-ı alinizi ve Türkiye halkı ile hükümetini tebrik ediyorum. Seçimler, halkın kendi kaderini tayin etmesinin ve demokrasinin hakimiyetinin bir nişanesidir. Dost ve kardeş Türkiye halkı için yüce Allah'tan başarı ve mutluluk diliyorum." ifadelerine yer verdi.

HABERRUS