Moskova'da ünlü Rus mafya babasına infaz

130

Skif lakablı ünlü Rus mafya babası Andrey Golubov Moskova’da öldürüldü. Kimliği belirsiz kişilerin taradığı arabada Golubov’la birlikte bulunan, Korsak lakablı bir başka mafya liderinin de öldüğü belirtildi. İnterfaks ajansına açıklama yapan Rus güvenlik gücü yetkilisi, olayın Moskova'nın Volgograd caddesinde meydana geldiğini belirtti.

Öldürülen iki kişiden birinin mafya babası Golubev olduğunu kaydeden Rus yetkili, "Moskova'nın güneydoğu semtinde bir kimliği belirsiz kişiler bir otomobili silahla taradı. Olay yerinde iki kişi hayatını kaybetti. İnfiti marka arabaya yönelik saldırı gerçekleştirenler hakkında inceleme başlatıldı.” dedi.

"Skif" lakablı Andrey Golubov 1964 doğumlu. Golubev, Rusya'nın en ünlü mafya liderlerinden biri sayılıyordu. Polisin verdiği bilgiye göre, Golubev Ermeni asıllı ünlü Rus mafya babası Aslan Usoyan (Hasan Dede lakablı) yakın arkadaşı sayılıyor. Usoyan'ın tüm organize suç örgütlerinin kontrolünü sağladığı iddia ediliyor.

Mafya hesaplaşmasından endişe ediliyor

Polise göre, bu olay Rusya'daki Slav ve Kafkasya kökenli suç çeteleri arasındaki nüfuz mücadelesi ve savaşa da yol açabilir. Şubat ayında bir başka Ermeni asıllı mafya babası Alik Minalyan da Moskova'da öldürülmüştü.

Rusya güvenlik güçleri suç klanları arasında çıkabilecek çatışmalara engel olmak için tüm önlemleri alıyor.

Moskova, Cihan