Rusya’da yine yangın: 5 ölü, 2 yaralı

5

Rusya’nın Nijninovgorod bölgesinde meydana gelen tüp gaz patlamasında biri çocuk beş kişi öldü, iki kişi de yaralandı. Tüpün patlamasının ardından yangın çıktığı ölümlerin tamamının yangın nedeni ile gerçekleştiği belirtiliyor.

Dzerjinsk kentinde bir evde meydana gelen patlama sonrası 40 metrekare kadar bir alan kullanılamaz hale geldi. Rusya Acil Durum Bakanlığı Nijninovgorod Bölge yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre, beş katlı binada bir tüp gaz patladı. Patlamanın ardından binada yangın çıktı. Olay yerine gelen itfaiye ekibi yangını söndürürken, binada bulunan 18 kişi tahliye edildi.

Acil Durum Bakanlığı Nijegorod Bölge Basın Sözcüsü Svetlana Petrova olayla ilgili yaptığı açıklamada, “Olayda biri erkek, üç bayan ve biri de 10 yaşındaki bir kız çocuğu olmak üzere beş kişi hayatını kaybetti.” dedi.

Sık yangınların yaşandığı ülkede ortalama günde 40’dan fazla kişi çıkan yangınlarda hayatını kaybediyor.

Perm gece kulübü yangınında ölü sayısı 145’e ulaştı

Rusya’nın Perm kentinde bulunan ‘Topal At’ gece kulübünde çıkan yangında ölenlerin sayısı da 145’e çıktı. 280’e yakın kişinin bulunduğu kulüpte 119 kişi hayatını kaybederken, hastaneye kaldırılan 100’den fazla kişinin de 26’sı hayatını kaybetti. 20 kadar yaralının daha durumunun ağır olduğu belirtiliyor.

Olay sonrası Rusya makamları insanların kalabalık olarak bulundukları alanlarda havai fişek kutlamalarını yasaklarken, yerel yetkililer de görevden alındı.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan