Moskova’da bir Türk vatandaş gasp olayından göz altına alındı-ÖZEL

3

Moskova’da bir Türk vatandaş  gasp olayı gerçekleştirdiği gerekçesiyle göz altına alındı.  Cihan Haber Ajansı'nın Rusya İçişleri Bakanlığı kaynaklarından edindiği bilgiye göre Z.A. isimli Türk vatandaşının bir Özbek vatandaşa yönelik gasp olayına karıştığı belirtildi.

İçişleri Bakanlığı yetkilisi, “Başkentin Podolski Kursantı sokağında meydana gelen olay gece 02.00 sularında meydana geldi. Burası aynı zamanda Moskova’nın Pokrovski toptan meyve ve sebze halinin bulunduğu semt. 1985 doğumlu Z.A. adlı bir Türk vatandaşı da dahil beş kişinin bulunduğu bir Rus markalı araba, bir Özbek vatandaşın kullandığı arabaya çarpıyor. Arabayı Türk vatandaşı kullanıyordu." bilgisini verdi.

Daha sonra Türk vatandaşının arabada bulunan üç kişi ile birlikte Özbek vatandaşa gasp saldırısında bulunduğu iddia ediliyor. Gaspçılar Özbek vatandaşını döverek arabasını ve anahtarını elinden aldı. Polis yetkilisine göre gaspçıların arabası çalıştırılamaz halde olay yerinde kalırken, diğer arabayla gaspçıların uzaklaştıkları kaydediliyor.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı  ifade eden polis yetkilisi, “Yapılan operasyon sonucunda Türk vatandaşı Z.A. göz altına alınırken, diğer üç kişiyi yakalamak için çalışmalar devam ediyor. Polis, Z.A.'nın ifadelerini alıyor." diye konuştu.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan