Medvedev çocuklarla lego oynadı

3

Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev, Moskova’da ziyaret ettiği bir okulda çocuklarla lego oynarak hasret giderdi.

Moskova’da 672 nolu Eğitim Merkezi’ni ziyaret eden Medvedev, okul öğrencilerinin ders dışında yaptıkları kültürel-bilimsel faaliyet ve çalışmaları da izledi. Devlet Başkanı önce miniklerin bilgisayar ortamında hazırladığı çizgi filmini izleyerek “Şahane!” diye şaşkınlığını gizlemedi.

Daha sonra Medvedev başka bir sınıfa girerek öğrencilerin İkinci Dünya Savaşı zaferinin 65. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde resim çalışmalarını da yerinde inceledi. Savaş gazileri için resim çizen öğrenciler hazırladığı bir resmi Medvedev’e armağan etti.

Medvedev okulda en beğendiği sınıf ise “Lego” oldu. Miniklerin Başkan’a lego oyuncak yapmayı öğretirken, kısa zamanda Medvedev bu işi “çözdü.” Rusya lideri önce lego oyuncakla araba yapmak istedi, sonra fikrini değiştirerek ev “inşa etmeye” karar verdi. Çocuklar binanın yapılması için Medvedev’e aktif şekilde destek vererek “profesyonel önerilerde” bulundu.

Medvedev, bu çalışması için Moskova Belediye Başkanı Yuri Lujkov’dan yardım isteğinde bulunarak, “Yuri Mihayloviç şimdi ev inşa ediyorum, ikna ettiler. Birlikte yapacağız." dedi. Yardıma gelen Lujkov’un “Ev inşa etmek zor değil” demesi üzerine Medvedev, “Doğru. Üstelik Devlet Başkanı’nın da başarabileceği bir iş” diye espri yaptı.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan

RIA-634998-MedvedevLego2 RIA-634998-MedvedevLego3