Rusya’da üzerine fırtınadan kırılan ağaç düşen 9 kişi öldü

1

Rusya’nın merkez bölgelerinde hafta sonu yaşanan fırtına yaşamı felç etti. Toplam dokuz kişi kafasına ağaç düşmesi sonucu feci şekilde ölürken, beş kent ve 17 bölgenin elektriksiz kaldığı da belirtildi.

Rusya’nın İvanovo bölgesinde kasırga sonucunda üç kişi hayatını kaybetti. Acil Durum Bakanlığı İvanovo bölge İdaresi Basın Sözcüsü Aleksey Alekseyev, Şuy (iki kişi) ve Paleh (bir kişi) kasabalarında yoldan geçen vatandaşların kafasına ağaçların düşmesi sonucunda öldüğünü kaydetti. Kuvvetli rüzgarın elektrik direklerini yıktığı da belirtildi. Merkez Rusya’nın 17 bölge ve beş kentinde elektrikler kesildi.

Vladimir bölgesinde de iki kişi hayatını  kaybetti. Bölgenin Energetik kasabasında bir erkeğin üzerine ağaç dalı, bir bayanın kafasına çatı parçasının düşmesi sonucunda talihsiz vatandaşların öldüğü belirtildi. Başkortostan Cumhuriyeti’nde de kasırga sonucunda dev ağaç arabanın üzerine düştü. Arabanın içinde bulunan bir trafik polisi olay yerinde hayatını kaybetti.

Nijegorog bölgesi Balahninski kasabasında da elektrik çarpması ve ağaç düşmesi sonucunda iki kişi  öldü. Moskova’da Kuskovski ormanlık alanında yürüyen 34 yaşındaki bir vatandaşın kafasına ağaç düşmesi sonucunda yaşama veda etti. Moskova’da kasırga sonucunda yaralı sayısının ise ikisi çocuk toplam yedi kişi olduğu belirtildi. Başkentte kasırga iki bin 200 ağacı da devirdi.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan