Arkadaşını öldürerek 4 milyon dolarını gasp eden trafik polisi yakalandı

6

Haziran ayında Moskova'da zırhlı  araca saldırarak 3 kişiyi öldüren ve 4 milyon doları çalanların kimlikleri tespit edildi. Yetkililer saldırganlardan birinin trafik polisi ikincisinin ise işsiz bir vatandaş olduğunu belirtti.

Soruşturmayı yürüten savcılık yetkilileri şüphelilerin Moskova'nın Doğu İdari Bölgesi Orehovo-Zuyevo'da ikamet ettikleri, birnin trafik polisi olarak çalıştığı, ikinci şahsın ise işsiz olduğunu kaydetti.

Şüphelileri izleyen savcılık yetkilileri 27 Haziran tarihinde meydana gelen soygunun ardından şahısların büyük meblağlar harcayarak Moskova bölgesinde gayrimenkul satın aldıklarını tespit etti. Ayrıca şuphelilerden birinin BMW X5 aracını satın aldığını da belirlendi.

Soruşturma raporlarına göre zanlılar saldırıya uğrayan zırhlı aracın sürücüsü ile arladaşlık ilişkileri içindeydi. Şoför zanlıların aracın içine girmelerine izin verdi, ancak daha sonra arkadaşları tarafından kafasına sıkılarak öldürüldü. Savcılar, ölen iki muhafız ile şoförün arkadaşlarını takip etmeleri sonucu zanlılara ulaştı.

Şühpelilerin suçlu bulunması halinde ömür boyu hapis cezasına çarptırılması bekleniyor.

Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan