Moskova’nın korkulu rüyası hanibal evinde yakalandı

1

Rusya’nın başkenti Moskova’da evinde bir kısmı yenmiş insan eti parçaları olan bir kişi yakalandı. Moskova nehrinde insan cesedi parçaları bulunması üzerine polis geniş çaplı bir operasyon başlatmıştı. Kurbanlarını öldürmek ve etlerini yemekle suçlanan Rus hanibal göz altına alındı. Polis kaynaklarının Ria Novosti haber ajansına yaptığı açıklamada, şüphelinin evinde bir kısmı tüketilmiş insan eti parçalarını bulduklarını kaydetti. Polis şüphelinin evinde insan karaciğerinden yapılan bir yemek bulurken, karaciğerin Moskova nehrinde bulunan cesede ait olabileceği üzerinde duruluyor.

Güvenlik güçleri geçen hafta Moskova nehrinde orta yaşlı bir insan kafası bulmuş, başın 2 Mayıs’ta Moskova’nın Tsaritsino Park’ında bulunan bir kesik bilekle aynı insana ait olduğunu belirlemişti. Polis aynı gün cesedin ayaklarını da Moskova nehrinde bulmuştu.

Polis şüphelinin arkadaşını öldürdüğünü, suçunu kapatmak için de parçalara ayırarak şehrin farklı noktalarına attığına inanıyor.

Polis sözcüsü Aleksey Savelyev, “Dedektifler Moskova nehrinde bulunan cesedin kimliğini parmak izlerinden tespit edebildi... Ardından da şüpheliye ulaşabilmek için çevresindeki çemberi daralttı” dedi. Polis geçen hafta yaptığı açıklamada kurbanın nisan ayının ortalarında öldürülmüş olabileceğini açıklamıştı.

Şüphelinin akıl sağlığı yerinde olmadığı gerekçesi ile kimliği açıklanmadı.

Faruk Akkan, Moskova, Cihan