Hiddink: Milli takıma çağırmak için kimseden 50 bin dolar istemedim

1

Anzhi Teknik Direktörü Guss Hiddink, bir dergide Euro-2008 ile ilgili hatıralarını paylaştı. Hiddink, “Rusya ile İsrail berabere kalınca Federasyon Başkanı Vitaliy Mutko, sandığım gibi sihirbaz değilmişsin demişti.” diye konuştu.

Kariyeri ile ilgili ilginç açıklamalarda bulunan Hollandalı hoca Guss Hiddink bazı anılarını paylaştı ve kendisiyle ilgili yapılan eleştirileri değerlendirdi.

Euro – 2008’de Rusya’yı yarı finale taşıyan Guss Hiddink, dönemin Rusya Futbol Federasyonu Başkanı (RFS) Vitaliy Mutlu ile arasında geçen diyalogu anlattı. Hiddink,”İsrail ile berabere kalmıştık ve maç bitiminde soyunma odasına dalan Başkan Mutko bana, ‘Sandığım gibi sihirbaz değilmişsin’ dedi. Bu çok hoşuma gitmişti.” şeklinde konuştu. Daha sonra başkan ile konuştuğunu ve anlaştığını ifade eden Hiddink, “Tabi insanlar beklentiye girebilir. Ama başkana sihirli çubuğumun olmadığını anlattım o da kabul etti.” dedi.

Türk ve Rus basını beni tembel yaptı ama değilim

Rus basını kendisini tembel olarak eleştirdiğinin hatırlatılması üzereni Hiddink, 20 yaşımdan beri çalıştığını ve hala çalışmaya devam ettiğini söyledi. Çalıştırdığı ülkede fazla kalmadığı için tembel olarak eleştirildiğini söyleyen Hiddink,”Çoğu kez oyuncu takibi için yurt dışına çıkıyordum çök seyahat ediyordum. Bunu gören basın benim çalışmak istemediğimi ve tembel olduğumu yazdı.” Diye konuştu.

Hollanda’yı eledikten sonra sabaha kadar kutlama mesajlarını okudum

Hiddink, Euro – 2008’de kendi memleketi Hollanda’yı çeyrek finalde eleyince telefonunun hiç susmağını anlattı. Hiddink, “Maçın ardından telefonum hiç susmadı, durmadan aradılar. Neredeyse sabaha kadar tebrik mesajları okudum.” Dedi.

Milli takıma çağırmak için kimseden 50 bin dolar istemedim

Rusya’yı çalıştırdığı dönemde küçük takımlarda oynayan bazı oyunculardan milli takıma çağrılması için 50 bin dolar istendiği ile ilgili yorumu değerlendiren Hiddink, “Bu çok ucuz bir gazetecilik.” yanıtını verdi. Hiddink, “Her zaman oyuncuları performansına göre değerlendirdik. Tabi bazı oyuncuları izlememiş ve çağırmamış olabiliriz.” Şeklinde konuştu

50 bin dolar verin fotoğrafımı çekin

Röportaj sonunda dergi için birkaç kare daha çekmek istediklerini ifade eden gazeteciye Hiddink spirili cevap vererek, “50 bin dolar verin ve fotoğraf çekin.” dedi. Bu espri gülüşmelere neden oldu.

Tegler: Hiddink, Rusya