Rusya – Yunanistan maçını 20 bin Rus taraftar izleyecek

5

Polonyalı yetkililerin verdiği bilgiye göre yaklaşık 20 bin Rus taraftar Rusya – Yunanistan maçını statta izleyebilecek. Ayrıca, 10 bin biletin Yunan taraftarlarda ve kalan biletlerinde Polonyalı taraftarlarda olduğu belirtildi.

Euro – 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası A Grubu kapanış maçında, dört puanla lider olan Rusya, bir puanla sonuncu sırada bulunan Yunanistan ile karşılaşacak. Polonya’nın başkenti Varşova’da 16 Haziranda yapılacak maçı yaklaşık 20 bin Rus taraftar statta izleme imkanı bulacak.

Polonya polisi yoğun güvenlik önlemleri alacak

Polonya Spor ve Turizm Bakanı Joanna Mucha, karşılaşmalar öncesi ve sonrası taraftarlar arasında kavga çıkmaması için yoğun güvenlik önlemleri alacaklarını söyledi. Mucha, “Olayların yaşanmaması için elimizden gelen her şeyi yapacağız.” dedi.

Polonya Başbakanı Donald Tusk’u telefonla arayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, sorumlulukların yerine getirilmesini istedi.

Polnya – Rusya maçı öncesi ve sonrası, bazı Polonyalı taraftarlar polisle çatıştı ve Rus taraftarlarla kavga etti. Güvenlik güçleri yaklaşık 200 kişiyi gözaltına aldı, bunların 24 Rus vatandaşı olduğu bildirilmişti.