Moskova'yı sağanak yağmur teslim aldı: 3 ölü, 3 yaralı

18

Rusya'nın başkenti Moskova ve çevre bölgesinde gün ortasında başlayan sağanak yağmur ve yıldırım düşmesi sonucunda ilk belirlemelere göre 3 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda araçlar sular altında kaldı.

Rus haber ajansları, Moskova'ya yakın Sergiyovo-Posad bölgesinde yıldırım düşmesi sonucunda baba (53) ve oğlu (18) olmak üzere iki Özbek işçinin feci şekilde hayatlarını kaybettiğini duyurdu. Orehovo-Zueyovo bölgesinde de yıldırım sonucunda otobüs durağında bekleyen 18 yaşındaki erkek ölürken, kız arkadaşı da ağır yaralı (17) olarak hastaneye kaldırıldı.

Moskova'nın kuzeyindeki Strogino semtinde de yıldırım düşmesi sonucunda iki çocuk yaralandı. Life News ajansına göre, çocuklar ağacın altında saklanmalarına rağmen yıldırımdan kendilerini kurtaramadılar.

Sağanak yağmur Moskova'nın merkez ve sokaklarını esir alırken, çok sayıda araç sular altında kaldı. Ria Novosti ajansına göre, Moskova'nın başkent sokakları yağmur sularıyla doldu. İnternete yağmur ve sokakta sel taşkın görüntülerini koyan bazı vatandaşlar, "Araçlar suların içinde yüzüyor… Su arabanın içinde" yorumunda bulundu.

Sel yüzünden başkentte kilometrelerce trafik de oluştu. Belediyeye bağlı su kanalizasyon kurumu Mosvodostok'tan yapılan açıklamada Moskova'yı yağmur sularından temizlenmesi için 121 ekip ve ayrıca 230 teknik aracın sevk edildiği belirtildi.