Rusya’da Ramazan Çadırı’nda Türk Günü’ne davet

78

Rusya’nın başkenti Moskova’da bu yıl yedincisi düzenlenecek Ramazan Çadırı’nda 11 Ağustos tarihinde Türk Günü düzenlenecek. Geçen yıl da olduğu gibi İstanbul Müftülüğü’nün katkıları ile düzenlenen iftar programına Moskova’da yaşayan Türk diasporası davetli.

Zafer Parkı’nda kurulan Ramazan çadırına gelecek misafirler iftar ederken, Türkiye’den gelen din görevlilerinin icra edecekleri ezan, dua ve ilahileri dinleme imkanı bulacak. Programa Rusya Müftüler Konseyi Başkanı Ravil Gaynuddin ve Türkiye Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem Keleş'in katılması da bekleniyor.

Cihan Haber Ajansı'na konuşan T.C. Moskova Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Fahri Sağlık 11 Ağustos tarihinde Türk İftar Günü'nün düzenleneceğini hatırlatarak, “Tüm Rus ve Türk kardeşlerimizi iftara bekliyoruz.” daveti yaptı.

İftarın sponsorluğunu Diyanet İşler Başkanlığı Türkiye Moskova Müşavirliği ve İstanbul Müftülüğü’nün üstlendiğini belirten Sağlık, “Rusya'da faaliyet gösteren Türk sivil toplum kuruluşları ve önde gelen iş adamlarımız katılacak. Ayrıca Rusya'da görev yapan diğer din mensuplarının temsilcilerini de çadıra davet ettik.” diye konuştu.

Program Минская улица д. 2б adresinde düzenlenecek ve saat 19.30'te başlayacak.