Rus gençler, gelecek kuşaklara 467 metre uzunluğunda vasiyet bıraktı

7

Rusya’nın Yekaterinburg kentinde bir araya gelen yaklaşık 400 genç ilginç bir flash-mob gösterisi düzenledi. Rus gençler, gelecek kuşaklara toplam 467 metre uzunluğunda vasiyet yazdı.

Yekaterinburg kent merkezindeki meydana toplanan gençler, gelecek kuşaklara bol bol spor yapmasını, yaşlılara, gazilere yardım etmesini ve faşizme hayır demesini istedi. Yazılarda, "Sokak köpeklerini ve kedileri öldürmeyiniz", "Sizlerin mutlu olmanızı diliyorum", "Merhaba! Benim adım Varya! Ben geçmiş tarihten yazıyorum..." ve başka ilginç öğüt ve istekler de yer aldı.

Yekaterinburg kent merkezindeki meydana toplanan gençler, mektup yazdığı kağıtları birleştirince ortaya yüzlerce metrelik bir ferman çıktı. Gösteriyi anlatan flash-mob organizatörü Tatyana Biryukova, “Bu dev fermanı torunlarımızın 100 yıl sonra okuyacağını düşünmek, insanı heyecanlandırıyor” diyerek duygularını dile getirdi.

467 metrelik vasiyet mektubu sayesinde Guinness rekorlar kitabına girmeye hazırlandıklarını da sözlerine ekleyen Biryukova, “Daha önce bu rekoru kimse kırmadı. Daha doğrusu en uzun kağıt rekoru kırılmıştı, bizimki ise dünyanın en uzun vasiyet mektubu” şeklinde konuştu.

Eylemciler kanıt için ilgili belge ve flash-mob video görüntüsünü de Guinness rekorlar kitabına göndereceklerini belirtti.

Rus gençlerin torunlarına yazdığı mektup özel kapsüle konulurken, kapsülün tam 100 yıl sonra açılacağı da kaydedildi.