Mariya Şarapova, İstanbul'da Serena Williams'a boyun eğdi

5

TEB-BNP Paribas WTA Şampiyonası'nda şampiyon Serena Williams oldu. Amerikalı tenisçi, final maçında Rus rakibi Mariya Şarapova'yı rahat bir oyunla 6-4 ve 6-3'lük setlerle 2-0 yenerek, İstanbul'da zafere uzandı.

Final mücadelesinde ilk servis oyunu Mariya Şarapova'dan geldi. Rus raket, bu oyunu rahat kazandı ve final mücadelesindeki ilk oyunu almayı başardı. Serena 5. oyunda servis kırdı. Bu moralle kendi servis oyununu da rahat kazanan Serena Williams, ilk sette 4-2 öne geçti. 7. oyunda ise Serena, servis kırmaya yeniden çok yaklaştı. 4 kez avantajı eline geçiren Amerikalı tenisçi, buna rağmen rakibinin servisini kıramadı.

Setin kalan bölümlerinde iki tenisçi de hata yapmadı. Serena Williams, 5. oyunda kırdığı servisin avantajını, çok iyi servis atarak set sonuna kadar korudu ve finalin ilk setini 6-4 kazandı.

Maçın ilk setini alan Serena Williams, bu moralle ikinci sete de iyi başladı. Henüz ilk oyunda Şarapova'nın servisini kırmayı başaran ABD'li raket, kendi servis oyununu da kazanarak bir anda bu sette 2-0 öne geçti.

Setin kalan bölümünde de çok iyi bir oyun sergileyen Serena, Şarapova'yı yeniden maça ortak edecek bir hata yapmadı ve 9. oyunda kurdığı servisle, bu seti de 6-3 kazandı. Amerikalı tenisçi, İstanbul'da zaferi 2-0'lık sonuçla elde etti.