Antalya'da inanılmaz olay: Fuhuş yapmayı reddeden Rus doktor işkence nedeni ile akıl sağlığını yitirdi

354

Antalya polisi, fuhuş yapmayan yabancı uyruklu kadınlara işkence yapan suç örgütünü çökertti. Örgüt üyesi 27 kişi adliyeye sevk edildi.

Örgütün Rusya'dan fuhuş yapmak amacıyla getirdiği çocuk doktoru Natalia T.’nin yüzündeki morluklar ve şişlikler ile vücudundaki yanık izleri polisin dikkatinden kaçmadı. Söz konusu olayı araştıran ekipler ilginç bir olayı tespit etti. Kadının fuhuş yapmayı reddettiği ve bu nedenle darp edilerek vücudunda sigara söndürüldüğünü belirleyen ekipler, Natalia T.’nin bu nedenle akıl sağlığını yitirdiği de belirledi. Natalia T.İ, Türkiye'de tedavisi yapıldıktan sonra ülkesine gönderilecek.

Antalya Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri 3 ay boyunca izlediği suç örgütüne yönelik operasyon düzenledi. Konyaaltı ve Lara bölgesinde bulunan 50 adrese eş zamanlı baskın düzenleyen ekipler, suç örgütü 27 kişilik suç örgütüyle birlikte fuhuş yaptıkları öne sürülen 38 kadını gözaltına aldı.

Rusya, Moldova ve Ukrayna uyruklu 33 mağdure sorgularının ardından sınır dışı edilecek. Mağdur kadınlar arasında öğretmen, doktor, mühendislerin bulunduğu ve tamamına yakınının üniversite mezunu olduğu öğrenildi. Kadınları ' bir işte çalıştırmak' vaadiyle Türkiye'ye getirdiği iddia edilen örgüt liderleri M.K., M.E. ve R.K. ile birlikte 6’sı kadın toplam 27 örgüt üyesinin emniyetteki sorgusu tamamlanarak adliyeye sevk edildi. Zanlılar ‘çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, yönetmek ve üye olmak, örgüt faaliyetleri kapsamında insan ticareti yapmak, fuhşa aracılık ve yer temin etmekle’ suçlanıyor.

Örgüt lideri olduğu iddia edilen M.K.’nın bir bacağının dizinden kesik olması ve koltuk değnekleriyle yürümesi dikkat çekti. Rus uyruklu bir kişinin de örgüte Rusya'dan fuhuş yapması için kadın gönderdiği, örgütün müşterilerinin çoğunu internet üzerinden bulduğu belirtildi. Gözaltına alınanlardan 8’inin müşterilerin evlerine kendi arabalarıyla fuhuş yapan kadınları bıraktığı ve araç kirası ile şoförlük parası aldığı belirtildi.