Morgda üç gün kalan Rus kadın evinde gözünü açtı

382

Tedavi için hastaneye yatan Lyudmila Steblitskaya, gözlerini morgda açtı. Yetkililer, kadının öldüğünü sandıklarını söylüyor, o ise morgdan sonra hayatta kalmasına şükrediyor.

Kalp rahatsızlığı nedeniyle hastanede tedavi gören Lyudmila Steblitskaya adlı Rus kadının ölüm haberi ailesindeki herkesi yasa boğdu. Bir yandan onu kaybetmenin acısını yaşarken, bir yandan da defin işlemlerini yürütmeye çalışan aile, aldıkları bir haberle şaşkına uğradı. Zira ‘öldü’ denilen Steblitskaya, hayattaydı.

3 gün boyunca morgda kalan ve otopsi nedeniyle vücudu açılmak üzere olan 61 yaşındaki Steblitskaya’nın hiçbir şeyden haberi yoktu. Tek hatırladığı, hastaneye yattığı gündü. Gözlerini açtığında morgda olduğunu fark eden Steblitskaya, şimdilerde hayatta olduğu için şükrediyor. Onun kadar ailesi de şaşkın.

Kızı Nelli, geçen ay rahatsızlanan ve hastanede yatan annesinin sağlık durumunu öğrenmek için doktorlardan bilgi almaya gitti. Annesinin öldüğünü öğrenen 29 yaşındaki kadın, kötü haberi aldıktan sonra cenaze işlemlerine başladı. Ancak son anda doktorların “Anneniz ölmedi, hayatta.” demesi üzerine nasıl hayrete düştüğünü şu sözlerle anlatıyor:

“Aklım o kadar bulanıktı ki, gidip anneme sarılmak yerine elime telefonu alıp herkese annemin hayatta olduğunu söyledim.” Tomsk Klinik Hastanesi Başhekimi Maksim Zayukov, bir yanlışlık yapılmış olabileceğini itiraf etse de olayın nasıl bu hale geldiğini bilmiyor. “Hastane kayıtlarına göre Lyudmila Steblitskaya’nın öldüğü yazıyor.” diyen Zayukov, olayı aydınlatmak için inceleme başlattıklarını ifade ediyor.