Rönesans Holding, Rusya’da kimsesiz çocukları sevindirdi

695

Rusya’da faaliyet gösteren Rönesans Holding’in yatırım şirketi Rönesans Devolopment, St. Petersburg’da işlettiği AVM’lerde faaliyet gösteren 200’ün üzerinde firma ile birlikte kimsesiz çocuklar için yardım kampanyası düzenledi. Çocuk yuvalarının ihtiyaçlarını tespit eden Türk şirket, gıdadan nevresime, oyuncaktan ders malzemelerine, çocuk bezinden mamalara kadar yüklü hediye paketlerini yerine ulaştırdı.

Rönesans Devolopment Genel Müdürü Taner Toplu bu tür hayır çalışmalarının şirketleri için ilk olduğunu, ancak gelecek yıllarda daha kapsamlı programlar için şimdiden kolları sıvadıklarını söyledi. İş yerlerinde yardım kutuları oluşturduklarını, kiracıların yüksek potansiyellerini de değerlendirerek sosyal bir projeye imza attıklarını ifade eden Toplu, “Çok olumlu tepkiler aldık. 3 Çocuk yuvasının ihtiyaçlarını karşıladık. 2013’te daha kapsamlı sosyal projeleri ele almak istiyoruz.” dedi.

resim tanımı girin

“Çocukları için yaşanabilir bir dünya” program çerçevesinde, kimsesiz ve engelli çocukların yüzlerini az da olsa güldürdüklerini ifade eden Toplu, Renaissance Plaza, Renaissance Center, Renaissance House, Renaissance Hall, Renaissance Forum ve Renaissance Business Park AVM'lerinde kiracı firmaların büyük çoğunluğunun projeye destek verdiğini söyledi.

Yetimhane müdürü Galina Poddubnaya ise giderlerin bölge bütçesinden karşılandığını, ancak bu paranın her şeye yetmediğini belirtti. Binanın cephe tamiratının ve iç dizaynının hayırseverlerin katkıları ile yapıldığını belirten Poddubnaya, hayırda bulunan herkese teşekkür etti ve hayırsever kurum ve şahısların günümüzde çoğaldığına dikkat çekti.