Schwarzenegger’e özendi; 30 kg kas toplayan Rus genç öldü

478

Rusya’nın Karadeniz kıyısı Azov kentinde Amerikan sporcu ve sinema oyuncusu Arnold Schwarzenegger’e özenerek 2 ayda 30 kilogram kas toplayan Dima P. (20) isimli genç hayatını kaybetti. Sağlık uzmanlarına göre, kaslarını geliştirmek için aşırı dozda kimyasal ilaçlar kullanması Dima’nın ölümüne neden oldu.

Rus basını, denizcilik okulundan mezun olan gencin vücut geliştirme salonuna kaydolarak gece gündüz spor yaptığını belirtti. Spor salonu Müdürü Tatyana Belolyubskaya’ya göre, tek isteği Schwarzenegger’deki gibi dev kol kaslarına sahip olmaktı. Kısa sürede kaslarını geliştirmek için aşırı dozda kimyasal ilaçlar aldığını göz yaşlarıyla anlatan annesi Oksana P., “Ben ve kız arkadaşı, bu ilaçlardan vazgeçmesi için ikna etmeye çalıştık. Ama bizi dinlemek bile istemiyordu.” dedi.

İnternet üzerinden aldığı kimyasal ilaçlarla spora devam eden Dmitri’nin son günlerde ilaçları şırınga yoluyla da kullanmaya başladığı iddia edildi. Yaklaşık 2 ay sonra Dmitri hayatını kaybederken, sağlık uzmanları kalbinin durması sonucunda ölümün gerçekleştiğini ortaya çıkardı. Dmitri’nin elinde şırınga bulunduğu da belirtildi.

Olayla ilgili Soruşturma Komisyonu bölge savcıları inceleme başlattı.