İşte Rusya'nın yaşanası en güzel kenti

6946

Rusya’da yaşamak için en ideal şehirler açıklandı. Listeye göre, Tümen şehri yaşamak için en rahat şehir olarak belirlendi.

Rosgosstrah Stratejik Araştırma Merkezi tarafından yapılan kamuoyu araştırmasında, katılımcılara “Sizce Rusya’da yaşamak için en ideal şehir hangisi?” sorusu soruldu. Tümen şehri sakinlerinin yüzde 96’sı kendi kentlerinin ismini verirken, Penza şehrinin ise 92’si Penza’yı, ‘Rusya’da yaşanabilecek en ideal şehir’ olarak kabul ettiğini açıkladı.

Moskova’nın yüzde 67’si yaşadığı şehirden memnun

Araştırmada, katılımcıların yüzde 56’sının olumlu cevap verdiği Novokuzentsk şehri en sonda yer aldı. Moskova’nın yüzde 67’si olumlu beyanat verirken, St. Petersburg’un ise yüzde 82’si yaşadığı şehirden memnun olduğunu açıkladı.

Araştırma merkezi ayrıca katılımcılara “Hayatınızdan tam anlamıyla memnun musunuz?” sorusunu sordu. Araştırmaya katılan Tümen şehrinin yüzde 85’i soruya olumlu cevap verdi. Moskova, St. Petersburg ve Kazan şehirlerinin yüzde 83’ü soruya olumlu yanıt verirken, Volgagrad şehri sakinlerinin ise yüzde 71’i yaşamlarından memnun olduklarını açıkladı.