Umut'un gerçek ailesi Rusya'da ortaya çıktı

1989

Fedakar Gülsüm Anne’nin 4 yıldır hiç tanımadan baktığı felçli Rus çocuğun gerçek ailesinin Rusya’da ortaya çıktığı iddia edildi. Rusya’da devlet televizyonu Birinci Kanal’ın “Pust Govoryat” (Bırak Konuşsunlar) adlı programında tüm Rusya’yı ağlatan Gülsüm Anne’nin Umut adını verdiği felçli çocuğun tatil için geldiği Antalya’da kaza geçirdiği ve hastaneye kaldırıldığı belirtiliyor.

Evli ve gerçek ismi Pavel Kuklin (27) olan Umut’un bir eşi ve bir de kız çocuğu var. Kocasından uzun süre haber alamayan eşi Yelena, daha sonra evlenmiş ve yeni kocasından da bir erkek çocuğu olmuş. Umut’un (Pavel) annesi Tatyana ise oğlunu bulmak için Moskova’ya kadar gelmiş, ancak maddi durumu yetersiz olduğu için daha fazla araştırma yapamamış. Pavel’in ailesinin başkent Moskova’ya 3 bin 500 kilometre mesafede Tomsk bölgesi Kopılovo kasabasında yaşadığı ifade ediliyor.

Lifenews haberinde, Kopılovo kasabasında postanede çalışan bir bayanın Pavel’in fotoğrafını gazetede görünce tanıdığı, sonra da ailesine koşarak gidip haber verdiğini iletti. Postane çalışanı Lyudmila Aleksandrovna, çocuğu çok iyi tanıdığını, gözlerinin önünde büyüdüğünü, çalışkan ve iyi bir çocuk olduğunu belirtti. Pavel’in ailesinden erken ayrıldığı, sonra evlendiği, kız çocuğu olduğu ve sonra da para kazanmak için kuzey bölgesine gittiği ifade edildi. Pavel’den sonrasında ise haber alınamıyor.

Kopılovo kasabası sakinleri, Pavel’in annesi Tatyana’nın yıllarca oğlunu aradığını, ancak bir türlü sonuç elde edemediğini belirtiyor. Kasaba sakinlerine göre annesi Tatyana uzun yıllar oğlunu aradı ve hatta falcılara da baktırdı. Eşi Yelena ise Pavel'den hiç bir haber gelmeyince onu bekleyemedi ve küçük çocuğuyla tekrar başkasıyla evlendi.

Annesinin haberi alır almaz hemen Moskova'ya giderek Türkiye'ye gitmeye çalıştığı da belirtildi. Annenin her durumda oğlunu geri almak istediği ifade ediliyor. Komşuları ise anne Tatyana'nın felçli Pavel'i Türkiye'den getireceğine inanmıyor. Komşusu Tatyana, "Kuklin ailesi fakir yaşıyor. Anne aileye bakıyor. Eşi fazla içiyor. Kızı da fakir ve iki torununa da o bakıyor. Pavel'in burada iyileşerek ayağa kalkacağı çok zor. Orada ise içten ilgileniyor ve bakıyorlar. Pavel zaten 8 yıl önce de para kazanmak ve iyi hayat için evden çıkmıştı." iddiasında bulundu.

Life News ajansına göre, Tomsk Bölge Emniyet Müdürlüğü ise olaya fazla sevinmedi. Emniyet Müdürlüğü Basın Sözcüsü Natalya Ustimenko tarihlerin örtüşmediğine dikkat çekiyor: Pavel 2004 yılından itibaren aranırken, Türkiye'deki kaza ise 2008 yılında yaşanmıştı.

Habere göre Pavel'in yurtdışına nasıl gittiği ve trafik kazasında nasıl yaralandığı da bir bilmece.

Katılımcılarını göz yaşlarına boğan Birinci Kanal’daki programda ünlü Rus gazeteci Andrey Malahov, Umut ismi verilen erkeğin öz aile ve yakınlarının bulunması için canlı yayında seslenmişti. Moskova’da çekilen programa davet edilen Gülsüm Anne katılımcıları göz yaşına boğmuş, fedakarlığı nedeni ile de büyük alkış almıştı.