Erdoğan'dan felçli Rus gence bakan Gülsüm Anne'ye kutlama

909

Antalya’da hiç tanımadığı bir felçli Rus çocuğuna 4 yıldır annelik yapan Gülsüm Kabadayı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından tebrik edildi. Gülsüm Annenin tüm dünyaya insanlık dersi verdiğini söyleyen Başbakan, “Gülsüm kardeşimizi kutluyorum” ifadesini kullandı.

İstanbul'da 486 araçlık ambulans filosunun hizmete açılması töreninde konuşma yapan Başbakan Erdoğan, Gülsüm Kabadayı'ya da değindi. Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“2008 yılında Antalya’da kim olduğu, nereden geldiği bilinmeyen bir kişi geçirdiği trafik kazası sonucu yaralanıyor ve tamamen felç oluyor. Bu kişiye fedakar bir kardeşimiz, Gülsüm hanımefendi sahip çıkıyor ve kendisine yıllardır bakıyor. Gülsüm kardeşimiz sadece insan olduğu için tanımadığı bir kişiyi bu şekilde himayesine almakla tüm dünyaya adeta insanlığın ölmediğini gösteriyor. Sonrada Rus vatandaşı olduğu anlaşılan bu kişiye hiçbir karşılık beklemeksizin, yüksünmeden, sadece Allah rızası için yıllardır bakan Gülsüm hanımefendiyi bu örnek davranışı sebebiyle kutluyorum. Görüldüğü gibi biz milletimize önce insan diyerek sahip çıktığımızda, bizim milletimiz de tüm insanlığa sahip çıkıyor.”

Başbakan Erdoğan'ın açıklamasından sonra Türk basınına açıklama yapan Gülsüm Kabadayı ise, Başbakanın kendisinden bahsetmesinden oldukça mutlu olduğunu ve Antalya'ya Umut'u görmeye geleceğine de inandığını söyledi. Kabadayı, Çünkü O bizim babamız. Umut'un babası Türkiye Cumhuriyeti devletidir. O'na kimlik çıkartıldı ve bakımı için bize devletimiz destek veriyor. Umut'un gerçek ailesinin bulunması için de Başbakanımızın desteğini bekliyoruz ama, bulunsa da Umut'la beni ayırmalarına devletimiz izin vermez.” dedi.

Umut ile ilgili 5 anne adayının çıkmasına ise "Onlar da yüreği yanık bir anne" diyen Kabadayı, onların kesinlikle Umut’un annesi olmadığını savundu. Kabadayı, Umut’un bütün annelere yavrularını hatırlattığını ve Türkiye’nin bu konuda çığır açtığını ifade etti. Kabadayı, Umut’un annesi olduğunu iddia eden 5 kadın için "İnşallah onlar da Türkiye’nin de vesilesiyle yavrularına kavuşur. Ama asla Umut’un annesi değil onlar. Çünkü onların çocuklarının yaşları çok büyük." şeklinde konuştu.