Rus falcı seri katil iddiası

274

Rusya’nın başkenti Moskova’ya yakın Korolyov kentinde falcılık yapan Ermeni asıllı Georgi Martirosyan (42) seri katil olduğu iddia edildi. Falcının özellikle mankenlik yapan kızları “pusuya” düşürerek canlarına kıydığı belirtiliyor.

Oturduğu Korolyov kentinde, kızları “fala baktırmak” bahanesiyle kandırarak evine çağıran şüpheli, şimdiye kadar 3 mankeni öldürmekle suçlanıyor. Polis görevlilerine göre, katil zanlısı Moskova’da yapan manken kızlara “daha fazla zenginlik” armağan edeceği yönünde özel ilanlar da bastırmıştı.

Polis, Martirosyan’ın sonuncu kurbanı Natalya T.’yi (23) 21 Eylül’de kendi evinde öldürdüğünü güvenlik kamerası sayesinde tespit etti. Göz altına alınan şüpheli, polise verdiği ifadesinde, “Natalya ile 2010 yılında tanıştık. Kendisi çok zengin müşterilerine hizmet eden hayat kadınıydı. Benden bir müşterisinin falına baktırmak istemişti.” dedi.

Martirosyan’ın Rusya’nın tanınan bir falcısı olduğu da belirtildi. “Mir ekstrasensov” isimli falcıların internet sitesinde Martirosyan’ın özel sayfası da bulunmakta.