Rus halkı en mutlu günlerini yaşıyor

321

Rus halkı son dönemdeki en mutlu günlerini yaşıyor. Kamuoyu araştırma merkezi VTsIOM, Rus halkının yüzde 66’sının yaşamından memnun olduğunu açıkladı.

Konuyla ilgili olarak basına açıklama yapan Kamuoyu araştırma merkezi VTsIOM Genel Müdürü Valeriy Fedorov, geçtiğimiz yıl yüzde 61 olarak ölçülen sonuçların bu yıl yüzde 5 artmasının olağanüstü bir gelişme olduğunu kaydetti.

Şimdiye kadarki en yüksek değer

Yüzde 66 olarak ölçülen değerin, günümüze kadar yapılan ölçümlerdeki en yüksek değer olduğunun altını çizen Fedorov, “her şey kötüye gidiyor” homurdanmalarının gerçeği yansıtmadığını ve objektif göstergelerin bunun tam tersini gösterdiğini söyledi.

Ailelerin yüzde 67’si durumundan memnun

Göstergelerde, Rus ailelerinin yüzde 67’sinin maddi yönden memnun durumda olduklarının görüldüğünü belirten Federov, “Bu gerçekten de çok iyi bir derece. Şimdiye kadar ölçülen en yüksek derece yüzde 68’di.” şeklinde konuştu.

Halkın yüzde 60’ı politik düzenden memnun

Sosyologların halka Politik düzenin durumuyla ilgili olarak ta sorular sorduğunu kaydeden Federov, “Politik durumdan memnun olanların sayısı geçtiğimiz yıla göre 4 puan artarak yüzde 60’a çıktı. Ayrıca araştırmada Rusya’nın şu an takip ettiği politikaların doğru yönde olduğuna inananların oranı da yüzde 48 oldu. Bu oran geçen yıl yüzde 45’ti.” dedi.

Rus VTsIOM Kamuoyu araştırma merkezi tarafından 1600 kişi üzerinde yapılan anket çalışmasında yanılma payının yaklaşık olarak yüzde 3,4 olduğu açıklandı.