DNA analizleri açıklandı; Umut’a Rusya’dan anne yok

735

Antalya’da fedakar Gülsüm Anne’nin 4,5 yıldır hiç tanımadan baktığı Umut isimli felçli Rus çocuğuna talip olan 5 Rusyalı annenin umutları DNA analiz sonuçları ile boşa çıktı. Açıklanan sonuçlarda, 5 bayanın hiç birinin Umut’un annesi olmadığı ortaya çıktı.

Rus basınına göre, Pazartesi günü DNA analizleri sonuçlandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Umut’a talip annelerden biri Sibiryalı Tatyana Kuklina, “DNA sonuçlarına göre beşimizden hiç biri çocuğun (Umut) annesi değil. Hepimiz bu haber dolayısıyla hayal kırıklığına uğradık. Umut’un benim çocuğum olduğunu düşünüyordum. Şimdi de inanamıyorum ki o benim oğlum değil. Umarım, belki de onlar hata (DNA analizi) yapmışlar.” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

Oğlunu aramaya devam edeceğini sözlerine ekleyen Sibiryalı talihsiz anne, “İlgili program 15 Nisan’da yayınlanacak. Orada oğlum Pavel’in fotoğrafını gösterecekler. Belki de tanıyan birileri çıkar ve oğlumun bulunması için bana yardımcı olur.” çağrısı yaptı.

22 Ocak tarihinde Rusya’da devlet televizyonu Birinci Kanal’ın “Pust Govoryat” (Bırak Konuşsunlar) adlı programında tüm Rusya’yı ağlatan Gülsüm Anne’nin Umut adını verdiği felçli çocuğun tatil için geldiği Antalya’da kaza geçirdiği ve hastaneye kaldırıldığı belirtilmişti. Bir hafta sonra da programın sunucusu Andrey Malahov, Gülsüm anne ve Umut’un öyküsünü tekrar konu etmişti. Programa katılan 5 anne Umut’u kendi “oğulları” olduğunu, göz yaşlarıyla iddia ederken, stüdyo konuğu beden yapısı uzmanları Umut ve kaybolan diğer 5 erkeğin fotoğraflarını dev ekranda inceleyerek iddiaları yalanlamıştı. Programın sonunda DNA uzmanı 5 anneden de analiz alırken, Malahov, tüm analizlerin Türkiye’ye göndereceklerini ve Umut’un DNA analizleriyle karşılaştıracaklarını duyurmuştu.

Beş annenin Mart ayı sonlarında Antalya’ya giderek Umut’u ziyaret ettiği de belirtiliyor.