Moskova’da Türk restoranı “Sindbad” açıldı

8830

Rusya’nın başkenti Moskova’da Türk mutfağının birbirinden leziz yemeklerini sunan Türk restoranı Sindbad hizmet vermeye başladı. Şehrin merkezinde yer alan restoran bahçeli müstakil binasında 300’e yakın kişiye aynı anda yemek ikram edebiliyor.

Bahçede bulunan 13 ayrı kulübesinde 4 kişi ile 20 kişi arasında gruplar halinde müşterilerini ağırlayabilen Sindbad, Azeri, Arap ve Türk mutfağı karışımı menülerle müşterilerinin karşısına çıkıyor.

Türkiye’den özel ustalar getirdiğini ifade eden Sindbad ortaklarından Hüseyin Kuloğlu, künefe, humus, içli köfte, çiğ köfte, kuru dolma, lahmacun ve pide çeşitlerini en kaliteli ve taze bir şekilde sunacaklarını söyledi. Türk mutfağının vaz geçilmezlerinden İskender ise haftanın belirli günlerinde çok özel tadı ile hazırlanacak. Öğle saatlerinde ise businss lunch servisleri devam edecek.

resim tanımı girin

“Türkiye’den çok kaliteli ustalar getirdik. Pazar sabahları açık büfe kahvaltı veriyoruz. 30’dan fazla çeşit var. Yumurtalı sucuk, salam, su böreği, zeytin ve peynir çeşitleri, reçeller ve börekler sınırsız.” bilgisini veren Kuloğlu, 12 yaşına kadar çocuklar için kahvaltının ücretsiz olduğunu, büyükler için de kişi başına 800 ruble fiyat belirlediklerini söyledi.

Yemek fiyatlarının da makul rakamlarda olduğuna değinen Kuloğlu, “Sürekli müşterilerimiz için indirim kartı hazırlıyoruz. Türk ve Rus sanatçıların sahne alacağı canlı müzik programlarımız olacak. Çocuklar için özel organizasyonlar yapacağız.” dedi.

resim tanımı girin

Tüm ürünlerinin helal olması açısından önemli fark oluşturduklarını kaydeden Kuloğlu, “Et ve tavuk ürünlerimiz helal kesim. Zeytin ve diğer bazı kahvaltılık malzemeler Türkiye’den geliyor. Baharat çeşitlerimizden de Türkiye’den getirdiklerimiz var. Moskova’da yaşayan tüm dostlarımızı restoranımıza bekliyoruz.” davetinde bulundu.

Tel: 8 499 248 51 02 Adres: 1-й неопалимовский пер., д.6, г. москва