Moskova'da 2 Türk vatandaşı silahlı saldırıda yaralandı

684

Rusya'nın başkenti Moskova'da 2 Türk vatandaşına silahlı saldırı yapıldı. Olayda bir Türk sürücü silahla ayağından, diğer yolcu Türk vatandaşı ise bıçakla yaralandı. Hastaneye kaldırılan Türk vatandaşların sağlık durumunun iyi olduğu ve ayakta tedavi edilerek taburcu edildiği belirtildi. Saldırının trafik kazası nedeniyle çıkan tartışmadan kaynaklandığı kaydedildi.

Moskova Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Moskova Çevre Yolu'nda (MKAD) meydana gelen saldırıdan önce 2 sürücü arasında tartışma çıktı.

Polis yetkilisi, "Olay Salı günü akşam saatlerinde (MSİ 17.30) yaşandı. Henüz belirlenemeyen bir nedenle iki otomobil sürücüsü arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında Opel markalı aracın sürücüsü tabancayla Kia markalı aracın sürücüsünü (Türk vatandaşı) ayağından yaraladı. Olayda bir yolcu da (diğer Türk vatandaş) bıçaklandı. Zanlı olay yerinden kaçtı." bilgisini verdi.

İnterfaks ajansına konuşan bir polis kaynağı, Opel aracında 4 Orta Asyalı vatandaşın bulunduğunu ve küçük trafik kazasında Türk sürücünün hatalı olduğunu da iddia etti.

Polis zanlıların yakalanması için arama çalışmalarına devam ediyor.