Rusya vatandaşı, kardeşinin pasaportuyla Türkiye’de tatil yapmış

416

Rusya’nın St.Petersburg kentinde macera filmlerini arartmayacak bir olay yaşandı. S.O. (23) isimli bir bayanın, kız kardeşinin pasaportuyla Türkiye’ye giderek tatil yaptığı kaydedildi. Devlet sınır kapılarını rahat şekilde geçen kızın hilesini geri dönüşte Rusya sınır birliği görevlileri farketti.

Çıkan haberlere göre, S.O. yeni pasaport çıkarmaya hazırlanırken, o sırada kendisine Türkiye tatiliyle ilgili ucuz fiyattan teklif geldi. Genç kız, büyük riski göze alarak kız kardeşinin pasaportuyla Türkiye’ye gitmeyi kafasına koydu. Hiç bir sorunsuz Rus ve Türk sınır kapılarını geçerek Türkiye’de tatil yapan O.S.’nin hilesini dönüşte St.Petersburg Pulkovo Havalimanı görevlileri farketti.

St.Petersburg Savcılığı’ndan yapılan açıklamada, “Havalimanı görevlileri pasaport fotoğrafı ve kızın dış görünüşü arasındaki farklılığı ortaya çıkarabildi.” bilgisi verildi.

Yasadışı olarak devlet sınırını geçtiği için mahkemeye çıkarılacak kıza 2 yıla kadar hapis, veya 200 bin ruble (6 bin 160 dolar) para cezası verilebilir.