Rusya’yı savunma zamanı

471

Strateji oyunlarında yüksek reytingi bulunan Company of Heroes 2 yeni sürümü ile hayranlarıyla buluştu.

İkinci Dünya Savaşı’nda Nazi Almanya’nın Sovyet Rusya’sına saldırmasına artık oyun severler hem tanıklık edebilir hem de gidişatı yönlendirebilir. Oyuncular Kızıl Ordusu’nun komutanı olarak ilerliyor ve Moskova’yı ne pahasına olursa olsun Almanlardan savunmalı. Dönemin ve bölgenin şartlarına uygun olarak tasarlanan oyunda savaşın gidişatına dikkat edildiği kadar hava şartlarına da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Aksi takdirde askerler soğuktan donabilir yada buz tutmuş bir gölette ilerlerken kırılan buzdan düşüp suda boğulabilir. Savaşı birebir yaşayan oyunculara bir an olsun rahatlama fırsatı bulamıyor.

Oyunda asker sayısının çok olması avantajlı gözükse de strateji ile yönetilmedikten sonra pek bir önemi kalmıyor. Oyununda farklı piyade birlikleri, tank, top ve zırhlı araçlar kullanarak iyi bir strateji ile asker sayısını da avantaja çevirerek düşman bozguna uğratılabilir.

İlk serisinin 2006 yılında çıktığı oyun yeni sürümüyle hala reytingi en yüksek oyunlar arasında yer alamaya devam ediyor.