RUTİD: Bayram tüm insanlığa barış ve huzur getirsin!

37

Ramazan ayını birlik ve beraberliklerin pekiştiği özel günler olarak tanımlayan RUTİD Başkanı Esat Sarı'nın Ramazan Bayramı mesajı şöyle:

Bir Ramazan Bayramı’nı daha birlik ve beraberlik içinde karşılamanın mutluluğunu ve huzurunu yaşıyoruz. Sevgi, saygı ve hoşgörü dolu, mutlulukların paylaşıldığı güzel bir bayram geçirmenizi temenni ediyor; Ramazan Bayramı’nın ülkemize, Rusya'da ülkemizden uzakta yaşayan Türk toplumuna ve içinde yaşadığımız Rus toplumuna huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.

Bayramlar kardeşlik ve dayanışma ruhunun tazelendiği, ihtiyaç sahiplerine yardım elinin uzatıldığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği, dargınlıkların ve kırgınlıkların geride bırakılmasına vesile olan günlerdir. Özgün manevi değerlerimizin çağdaş bir anlayışla yaşatılmasına olanak sağlayan bu özel günlerin, anlam ve önemine uygun olarak Rusya'daki Türk toplumunun saygıdeğer üyeleri tarafından layıkıyla kutlanacağına inanıyorum. Bu özel günlerin havasının özellikle vatanlarından uzakta bulunan çocuklarımız tarafından en iyi şekilde hissedilmesinin sağlanmasının önem taşıdığı düşüncesindeyim.

Türkiye genç ve dinamik nüfusu, güçlü ekonomisi, uluslararası alandaki başarılarıyla saygın ve güvenilir bir ülkedir. Türkiye’nin çağdaşlık yolunda daha da ileriye taşınmasında yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın katkıları yadsınamaz. Rusya'nın sosyal, kültürel ve ticari hayatına zenginlik katan, dürüstlüğü, çalışkanlığı ve özgüveniyle herkesin takdirini kazanan Türk toplumunun bugün ulaşmış olduğu seviye ve saygın konum hem bize övünç kaynağı olmakta, hem ülkemizin en güzel değerleriyle tanıtımına katkıda bulunmaktadır. Rus Türk İşadamları Derneği (RUTİD) ise bu birlik ve beraberlikten aldığı kuvvetle, tüm sorunları elbirliğiyle aşacak ve gurur verici örnek başarılar yaratacak potansiyele sahiptir.

Bu Ramazan Bayramı’nın da her zaman olduğu gibi ulusal ve kültürel değerlerimizin pekişmesine vesile olacağına, Türk toplumunun ülkemizle bağlarının bir kez daha tazelenerek güçleneceğine içtenlikle inanıyorum.

Bu vesileyle Rusya'daki Türk toplumu mensuplarının, Rusya'da yaşayan Müslümanların ve tüm Türk ve İslam dünyasının bayramını bir kez daha kutluyor, bayramın ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur, mutluluk getirmesini diliyorum.

RUTİD Başkanı Esat Sarı