İOS 7 Moskova'da saat 21.00’da güncellenecek

250

Apple, İOS 7 işletim sistemini Moskova saati ile 21:00'de Rusya’daki kullanıcılara indirme imkanı verecek.

Apple, daha önceki bütün İOS güncellemelerini, Pasifik Zaman Dilimi'ne göre saat 10:00'da yapmıştı. Bu zaman dilimi Moskova saatine göre saat 21.00’e denk geliyor.

iOS işletim sisteminin son versiyonu olan iOS 7 iPhone 5S ile birlikte 10 Eylül'de tarihinde tanıtılmıştı. Farklı bir arayüz ve dinamik grafiklerle kullanıcının beğenisine sunulan iOS 7, tam 200 farklı özellikle birlikte geliyor.

İphone, ipad ve ipod gibi mobil cihazlarda kullanılan işletim sisteminin bir önceki versiyonu iOS 6 ile pek çok noktada ayrışıyor. Semboller (icon), yazı karakterleri, yeni renkler tamamen değişmiş durumda. iOS 7′nin sloganı ise; "Basitlikten sadelik". iOS 7′de üç boyutlu efektler yeni işletim sistemine ayrı bir canlılık katarken daha önceki versiyonlarda kullanıcıların ısrarla istediği uygulamalar arasında rahat bir geçiş sağlayan 'multi-tasking' fonksiyonu da nihayet bu sürümde yer alıyor.

iOS 7′de bir başka yenilik ise, 'Kontrol Merkezi / Control Center' fonksiyonu. Böylelikle bu bölümde önemli olan bütün ayarlara bir anda ulaşmak mümkün olacak. Uçuş modu, kablosuz ağ (wifi) ayarları, ekran ışık ayarı, hatta el feneri fonksiyonu bile mevcut.