Fransız aktör Rusya vatandaşlığına geçmek istiyor

206

Ünlü Fransız sinema oyuncusu Pierre Richard, Rusya vatandaşlığına geçmek istediğini, ancak bazı sebeplerden dolayı bunu yapamadığını söyledi.

Ticari bir takım temaslarda bulunmak üzere Rusya’nın Başkenti Moskova’ya gelen ünlü oyuncu, basına yaptığı açıklamada Rusya vatandaşlığını seve seve almak istediğini ancak Fransa’da bulunan ailesi yüzünden bu isteğini gerçekleştiremediğini ifade etti.

Kısa bir süre önce Rus vatandaşlığına geçen Fransız aktör Gerard Depardieu ile kendisi arasında bazı farklar olduğuna değinen Richard, “Ancak benim torunlarım var. Torunlarımı ve ailemi nasıl bırakabilirim? Her defasında ülkenize gelmekten memnunum. Ancak ailemden ayrılamam.” şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz günlerde kendisine Nikita Mihalkova sinema stüdyolarından bir teklif geldiğine de değinen Richard, senaryoyu okuduktan sonra kararını vereceğini belirtti.

Bu güne kadar 60’a yakın filmde oynayan 79 yaşındaki ünlü aktör, geçtiğimiz yıl Rus yönetmen Yuri Vasilyev tarafından çekilen “Oyuncak Satıcı” adlı filmde de rol almıştı.